O dzianinie ręcznie wykonanej, na drutach i szydełkiem - w różnych formach i kolorach, w oparach włóczkoholizmu. I jeszcze o śpiewaniu...
POLetsy handmade in Poland
Blog > Komentarze do wpisu
Skarpetki na dwa sposoby

Odpowiadając na pytania: Ja skarpetki robię o tak jak poniżej: od palców do ściągacza (ale można w sumie i na odwrót, tylko wtedy trzeba palce zaszyć ściegiem dziewiarskim).

To właściwie jeden i ten sam sposób, tylko inaczej postępuje się z oczkami przy skróconych rzędach. Ja się przyzwyczaiłam robic tak, jak opisałam o tu: http://wloczkaiploty.blox.pl/2009/12/Skarpetki-ze-skroconymi-rzedami.html

Przy tych konkretnych niebieskich skarpetkach jeszcze po zrobieniu palców musiałam pododawać parę oczek na poszerzenie, bo jakoś nieprzytomnie oczka nabrałam. Ale to nic nie szkodzi.

skarpetki

skarpetki

Wychodzi dobrze, a można jeszcze te skrajne oczka w skróconych rzędach traktować jak opisała (przetłumaczyła) na blogu Gackowa: http://weisefrau.blogspot.com/2012/12/rzedy-skrocone-jak-to-zrobic.html. Wtedy jest elegancko i bezobjawowo, jeśli ktoś np. nie chce widzieć tych takich skośnych linii na palcach i pięcie. O.

poniedziałek, 17 grudnia 2012, justyna.ada

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: weisefrau, *.dynamic.chello.pl
2012/12/17 23:33:46
Jakie skośne, nic skośnego nie widać.
Jakby ich nie robić - w nogi ciepło jest w następstwie produkcji!
:-))))))))))

-
Gość: Maargot, *.dynamic.chello.pl
2013/01/02 04:03:02
Dzięki za naukę, będę ćwiczyć. Wszystkiego cudownego w Nowym Roku.