O dzianinie ręcznie wykonanej, na drutach i szydełkiem - w różnych formach i kolorach, w oparach włóczkoholizmu. I jeszcze o śpiewaniu...
Archiwum
Tagi
POLetsy handmade in Poland
poniedziałek, 28 stycznia 2013
Nadal powoli

... się dzierga białe kosmate. Mało mam na to czasu, bo w wolnych chwilach próbuję zrewolucjonizować, lub też kontynuować proces rewolucjonizacji ;-)))))) własnej produkcji wokalnej. I mi ta edukacja zabiera czas. Ale jakoś nie żałuję... :P

piątek, 25 stycznia 2013
Petrol na śniegu czyli baba z brodą?

Nie pokazywałam jeszcze, w czym mianowicie chodzę na okrągło, bo ten kolor pasuje mi do torby. A wełna (Hobby - Ispe) grzeje. I mam wszystkie dodatki w tym samym kolorze. NIE JEST to niebieski :-)))) jak twierdzi aparat w komórce, tylko taki zielonkawy morski.

komin i czapka

komin i czapka

No dobra, nie mam rudej długiej brody! Mam rudą kitę :-))))

czwartek, 24 stycznia 2013
W partyturę

Kolejne kolczyki partyturowe od Mamoon (tylko większe od poprzednich, nadające się do śpiewania większych form :P), czyli niezbędne wyposażenie koncertowe :-))))

kolczyki nuty

09:51, justyna.ada , Muzyka
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 stycznia 2013
Bardzo powoli

Białe kosmate przyrasta, ale bardzo powoli - ponieważ robię w całości, bo nie przepadam za zszywaniem. I dlatego wciąż jeszcze niewyględnie wygląda.

A ja mam bardzo mało czasu na dzierganie, bo jakoś rzeczywistość pozawłóczkowa mnie bardziej dopadła i trzyma mocno, a po północy to ja już mogę tylko spać. No i trochę muzycznej roboty mam w planach, a akurat nie da się tego jednocześnie z dzierganiem (można owszem, dziergać i słuchać, ale tylko to). I jeszcze paskudna infekcja, więc humor do luftu.

Tak że tak. Nie rozciągnę doby :( Oby chociaż jakies pozytywne skutki były tego całego zabiegania...

poniedziałek, 21 stycznia 2013

Pomocny środek zaradczy na depresyjny dzień, w którym to dniu nic się nie chce udać tak jak bym chciała...

http://lousybookcovers.tumblr.com/

Tylko nie należy jeść ani pić oglądając:-)

15:17, justyna.ada
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 stycznia 2013
Ogłoszenie na temat muzyczny wyłącznie


Zespół Wokalny Canti poszukuje drugiego tenora (samodzielnego, o dobrym głosie, czytającego nuty), do składu 8-osobowego. Strona internetowa do zapoznania się - www.canti.waw.pl

Serio. Można udostępniać, podawać dalej. Sprawa dość ważna, kontakt mailem.

Tagi: canti
10:27, justyna.ada , Muzyka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 stycznia 2013
Za oknem biało

i u mnie też chwilowo biało. Wygląda to mało wyjściowo i zawiera w sobie dwie pary drutów z żyłką i jedną agrafkę :-) ale musicie uwierzyć na słowo, że to będzie sweterek... Włóczka jest czymś pomiędzy frotte a szenilą, odrobinę futrzana, i chyba właśnie taki obfity prosty futrzak z niej wyjdzie. Robię od góry, więc po drodze zobaczymy, jak duże toto wyjdzie ;-) Jakoś mi ostatnio brakuje rozpinanych swetrów, a kurtka zimowa krótka, więc trzeba jakoś ogrzać to co lubi marznąć ;P

białe frotte

Niezbyt ostre to zdjęcie :/ nie wiem czemu, jasno jest przecież.

Grzebię poza tym jak kret w rozmaitych nutach, wymyślam jakieś dziwne zestawienia, poszukuję instrumentów... Tylko doba nie chce się wydłużyć :(

10:41, justyna.ada
Link Komentarze (2) »
środa, 09 stycznia 2013
to my - mała próbka

Nagranie zarejestrowane w listopadzie, filmik nakręcony we wrześniu podczas próby do koncertu :-) Utwór tradycyjny folkowy, w aranżacji P. Snowdona.

 

posłuchajcie

 

 

Tagi: canti muzyka
09:14, justyna.ada , Muzyka
Link Komentarze (9) »
wtorek, 08 stycznia 2013
Nutki z wełną

Kajtek ostatnio polubił akwarium ;-)

kot i rybki

Akwarium stoi w tym miejscu od bardzo dawna, ale dopiero teraz mu się zaczął uważnie przyglądać :-) Do tej pory służyło tylko jako podpórka pod przednie łapy na drodze do podważenia łebkiem drzwi do szafki, celem wskoczenia do tejże...

Blue Sox Project w toku... prawie na ukończeniu. Jednak po zrobieniu palców w skarpetce nr 1 metodą "oczek bliźniaków" (shadow wraps) w skróconych rzędach, zdecydowałam się pozostać przy poprzedniej, tj. normalne oczka owijane. Bo tak jest mi później jakoś bardziej płasko ;-)

skarpetka na drutach

A na koniec takie sobie kwitki, które właśnie macam ze wszystkich stron i obskubuję :-) kreśląc przy tym ołówkiem. Pytanie, co to jest? To bardzo znany utwór...:-)))))

nuty

To akurat nie jest do natychmiastowego przerobienia - w najbliższym czasie bowiem szykujemy się z zespołem na kurs, już się cieszę :-)

poniedziałek, 07 stycznia 2013
Telegram

Koncert wczorajszy zdaje się, że udany :-) tylko na Szarotki nie mogłam pójść :(

Nagranie nowe krytycznie odsłuchane, wkrótce zawiśnie na stronie. Zawsze można się przyczepić, że coś jest nie tak jak chcemy, ale ogólnie daje się słuchać ;-)

Planów muzycznych mam od groma, żeby tylko udało się zrealizować chociaż część...

I nie muszę nic pilnie dziergać, więc dziergam niepilnie ;) Fotki wkrótce.

 

 
1 , 2