O dzianinie ręcznie wykonanej, na drutach i szydełkiem - w różnych formach i kolorach, w oparach włóczkoholizmu. I jeszcze o śpiewaniu...
Archiwum
Tagi
POLetsy handmade in Poland
środa, 25 listopada 2015
Sezon

Sezon trwa i rozwija się :). Sorry, taki mamy klimat... Ale dla mnie i tak sezon na dzierganie trwa cały rok. 

Nie tylko na dzierganie. Muzykowanie też. W ostatni weekend, z zespołem przywieźliśmy z konkursu drobne trofeum, ale nie spoczywamy na laurach, przed nami koncert 6 grudnia i kolejne wyzwania.

A tutaj widać powstający nie całkiem typowy otulacz na guziki, z ultramiękkiej i miłej włóczki. Nie wiem jeszcze, dla kogo będzie :), ale podejrzewam, że osoba nosząca nie będzie chciała go zdejmować, tylko będzie się nim miziać... I czapkę do niego jeszcze uszydełkuję.

otulacz szydełkowy

A to specjalny szalik-we-wszystkich-kolorach, na specjalne - męskie - zamówienie:

gruby szalik na drutach

Zimo, bój się! :)

wtorek, 17 listopada 2015
Aaaaaa pilnie przyjmę

...trochę czasu. Od dwóch całych dni ani razu nie miałam w rękach ani drutów, ani szydełka :( Za dużo entropii w chacie po urlopie, i jeszcze o zdrowie trzeba się zatroszczyć, bo cenne a ulotne, i za dużo zajęć popołudniowych. Nie, żebym narzekała na te zajęcia, bo lubię śpiewać i lubię uczyć dziergania :) Ale kiedy mam robić fotki? Dokończyć 3 chusty i 2 szaliki? Pokazać zdjęcia?

...i się wyspać?...

czwartek, 05 listopada 2015
Intensywnie

Intensywnie to ja żyję chyba zawsze... Nie pamiętam, kiedy ostatni raz się nudziłam. Chyba, że gdzieś byłam uwięziona nie mogąc robić nic i nie mając czym zająć rąk. :)

W piątek będę o tutaj:

Sobie samej na chłody uplątałam taką czapę (cóż, manekin ma długi włos, a ja bardzo krótki, ale mam nadzieję, że nie będzie źle wyglądać)

czapka szydełkowa

a oprócz tego masę innych rzeczy (część już wcześniej, ale dopiero zdjęcia się zrobiły)

chusta szydełkowa

szal kolory jesieni

czapa na drutach

czapka wełniana szydełkiem