O dzianinie ręcznie wykonanej, na drutach i szydełkiem - w różnych formach i kolorach, w oparach włóczkoholizmu. I jeszcze o śpiewaniu...
Archiwum
Tagi
POLetsy handmade in Poland
piątek, 24 lipca 2015
Kiedy mnie nie było

...to nie znaczy, że nie żyłam :)

Mający swe zalety i wady fejsbuk ma też tę rozleniwiającą wadę, że wrzuca się tam zdjęcia ku uciesze gawiedzi, lub ku pokrzepieniu serc, lub też ku pamięci - i nie trzeba robić specjalnie nic więcej. Oglądający się cieszą lub nie - i tyle :) Zresztą nie mam ochoty dzielić się osobistymi sprawami ze wszystkimi, którym przypadkiem wyskoczy powiadomienie, tylko dlatego, że się trochę znamy...

Wiosna tego roku to było bardzo intensywne muzykowanie dla mnie. Do tego wszystkiego jakoś niewesoło narobiło mi się w prywatnej części życiorysu i nie bardzo miałam ochotę wyglądać swoimi "okienkami na świat". Ani pokazywać udziergów, które powstawały w tle, bo cóż tak dobrze człowieka odstresuje i ukoi...:P

Teraz bardzo się staram z uważnością i pieczołowitością zamieszkiwać jednak swój ziemski "kawałek podłogi" i szukać radości, bodźców i sensu tam, gdzie może przedtem ich nie dostrzegałam. Niekoniecznie takich przyziemnych, typu "o, zjadłam coś dobrego, ale fajnie" (choć to też jest miłe, ale mało rozwijające), tylko tego, co daje satysfakcję i nie pozwala obumrzeć szarym komórkom, i tym bardziej kolorowym :)

W międzyczasie znów było dużo muzykowania, aż sie człek zmęczył... :) Takie obrazki typu "a teraz na 3-4 kłaniamy się" to jest sytuacja, którą bardzo, bardzo lubię... :)

(tak, wiem, że zdjęcie żółte, trudno... a pozostałe osoby ze zdjęcia zostały ucięte, bo nie chciało mi się pytać ich o zgodę :P)

A teraz udziergi. Sporo było tego, i to różnego sortu, bo nie umiałam się zdecydować, na co teraz mam fazę: na szydełko, czy druty, na małe czy duże formy? grzejące czy chłodzące...

Do sukienki balowo-szóstoklasowej zamówiono bolerko. Udziergano. Ale było gorąco i bolerka nie założono... Cóż, może będzie jeszcze okazja (poniżej polonez w oślepiającym, upalnym słońcu... Teraz wszyscy tańczą te polonezy. Niedługo na zakończenie żłobka będzie polonez.)

bolerko białe na drutach

Kilka chust o różnej strukturze... (jedna wełniana w kolorze wyciśniętego z pomarańczy soku, i dwie z miękkich moherków, nieznacznie różniące się kolorystyką pasów - szukają nowego domu, będę musiała zrobić im ładniejsze zdjęcia)

chusta na drutach

chusta na drutach

Koszyczki szydełkowe, na różne różności - lubicie turkusowy? :) Będę szukała dla nich nowego domu. I podkładki pod kubki uszydełkowały się też...

koszyczki szydełkowe

Na tym zdjęciu już dawno wykonany ale nie pokazywany - kocyk dla malutkiej dziewczynki, i spodenki z serduszkiem, wg zamówienia mamusi :))

kocyk niemowlęcy

A tu poduszka pod moje osobiste bolące plecy (muszę ją bardziej wypchać) na święty dziewiarski fotel :)

poduszka szydełkowa

poduszka szydełkowa

Fragment otulacza na szyję, niezbyt grzejącego, bo z bambusa/bawełny :) kolory raczej błękitno-popielate. Zostało mi 100g z tuniki, więc niech szyja też coś ma dla ozdoby...


10:27, justyna.ada
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 lipca 2015
Włóczki szukają nowego domu :)

800g wloczki akrylowo-lnianej (80/20) Lena Aniluxu, cienkiej (na drugim zdjeciu z szydelkiem 2,5mm, metraż nie podany). Kolor klasyczny surowy beż. 

Cena calosci 54 zl + k.w.

włóczka lena

włóczka lena

 

około 250 g, cienki wydajny akryl (ja robiłam szydełkiem 3.5 mm) Kolor dżinsowy plus ecru. Całość 10 zł + k.w.

cienki akryl

125 g bladoróżowego moherku dł 150 m/50 g. 35% wełna, 35% moher, 30% akryl - (wydajny, na grubsze druty). Plus jako bonus dwa kłebki innego Całość 14 zł + k.w.

Około 500g (może 450?, nie mam wagi) włóczki akrylowej, milutkiej i delikatnej - złożonej z paru nitek. Kolor neonowy róż+szarość (1 motek) i blady róż z beżem (4 motki) Grubość na druty ca. 4,5mm.
Cena całości 15 zł + k.w.

 melanż

Dwa mini zestawiki. Akryl z blyszczaca nitka, okolo 100g, na noworodkowy sweterek w sam raz;) ja robilam z bialej sukienke, którą już pokazywałam na blogu...

I szenila melanzowa (wloczka gąsienica :)) mix brązow, okolo 150g, do wykanczania wyrobow na przyklad, albo na smieszna czapkę 
To male ilosci,.wiec najkorzystniej z czymś innym łącznie  akryliki 4 zl, szenila 5 zl.

szenila

Od sasa do lasa

Fejsbuk to zuo... Kiedyś się człekowi chciało wysilać mózgownicę i oprócz zdjęć produkować jeszcze jakieś słowa, jakąś pożywkę dla czytających. Teraz to już, panie, gdzie tam.

Żeby nie było, że nic nie robię - robię dużo, i różnorodnie. Fantazja bowiem podpowiada mi co chwilę coś innego, skupienie przez dłuższy czas na jednym typie projektów nie bardzo mi wychodzi :)

Tu na przykład sukieneczka noworodkowa, bardzo malutka:

sukieneczka na drutach

A tu mnie naszło na domowe różności, czyli podkładki i kubeczki (to świeżynki, a będą następne w innych kolorach).

koszyczek szydełkowy

W międzyczasie jeszcze z wizją nadchodzącej jesieni ukłębiłam dwie moherowe chusty, bardzo lekkie i puszyste, do otulania przy pogodzie, o której na razie nie myślę, bo gorąco :) Wstawię zdjęcia, jak uda mi się zrobić je przyzwoicie :)

Cały czas z sukcesem udaje mi się wegetować na włóczkowym odwyku (po majowym zakupie nic nowego nie przybywa). Staram się też pozbywać włóczek, które nie wiedzą co mają u mnie robić :) wrzucę zdjęcia, bo może ktoś po okazyjnej cenie je przygarnie?

Akcja oczyszczania szaf ma na celu oczywiście przygotowanie miejsca pod nowe nabytki...