O dzianinie ręcznie wykonanej, na drutach i szydełkiem - w różnych formach i kolorach, w oparach włóczkoholizmu. I jeszcze o śpiewaniu...
Archiwum
Tagi
POLetsy handmade in Poland
środa, 28 października 2015
Dawno nie było na biało :)

Nie chodzi mi o szron na trawie, który owszem, pojawił się, i wygląda pięknie. 

Napadła mnie biała włóczka, żądając, żeby coś z niej ukłębić. Że sukieneczek dawno nie robiłam, ani białych pelerynek. No doooobra....:)

biała sukieneczka

biała szatka

W międzyczasie śpiewa się cały czas, a 6 listopada można będzie wysłuchać kolejnego koncertu, zapraszam na stronę fejsbukową Canti :-)

poniedziałek, 26 października 2015
Się dzierga czapy

czapka szydełkowa

czapka na drutach

...bo taka pora roku. I szaliki.

A światło na zdjęciach jest wszawe, ale nic nie poradzę. Przyjdzie jeszcze czas na dzienne światło, i ja go na pewno przydybię.

A małe białe dziergadła wykończę na pewno, tylko jeszcze momencik :)

W międzyczasie znalazłam mnóstwo wzorów na dziergane płaszcze. Zupełnie przypadkiem. Nie szukałam wcale...:) I mam nawet włóczkę. Tylko czasu mam mało.

czwartek, 22 października 2015
Szydełkobus :)

Nowości - białości wkrótce pokażę, jak tylko wykończę, i jak dorwę jakieś dzienne światło. 

Ujrzałam w telewizorze wyborczy transparent głoszący "Nie kopać, szydełkować" :) i pomyślałam sobie, że ja niezależnie, czy wybory są czy ich nie ma, to właśnie często robię, i do tego w komunikacji miejskiej (druty są ciut bardziej kłopotliwe, łatwiej o splątanie i sprucie robótki). Dlatego mogę stwierdzić, że podróżuję często szydełkobusem :-)

(róż jest naprawdę czerwony, a brąz - zielony. Trudno :))

wtorek, 20 października 2015
Biała faza

Faza biała wygląda tak, że dzierga się rozmaite białe fatałaszki niemowlęce. Nie, ja się w rodzinie nie spodziewam nowych ludzików :-) lubię takie ciuszki i mam nadzieję, że publiczność też...

20151020_200815

Znowu pomysłów mam więcej niż czasu. W praktyce polega to na tym, że na każdy wylęgnięty pomysł trzeba koniecznie kupić włóczkę, bo w domu na pewno nie ma :)

Co sprawia, że powoli pozbywam się z domu rzeczy, które nie są włóczką, żeby bylo miejsce...